-->

Зв'яжіться з нами

(067) 316 7 209
0

24 жовтня 2016 року Рейтингове агентство «Експерт-Рейтинг» підтвердило рейтинг облігаційного випуску Компанії VAB Лізинг на рівні uaBBB за національною шкалою. Окремий борговий інструмент з рейтингом uaBBB характеризується достатньою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності залежить від впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов. Агентство підтвердило кредитний рейтинг після аналізу фінансової звітності VAB Лізинг за перше півріччя 2016 року, а також особливої і регулярної інформації Компанії, як емітента цінних паперів.

За період з 30.06.2015 р. по 30.06.2016 р. компанія VAB Лізинг збільшила власний капітал на 8,341 млн. грн. Валові зобов’язання скоротилися на 10,384 млн. грн. У результаті співвідношення між власним капіталом і зобов’язаннями підвищилося і склало 170,7%, а значить, Компанія підтримує хороший рівень запасу капіталу.

Загальна заборгованість перед інвесторами в облігації зросла на 152%. Агентство інформує про те, що емітентом відповідно до чинного законодавства внесено зміни до проспекту облігацій емітента, за якими термін погашення облігацій Компанії продовжений до 04 жовтня 2020 року. Емітент здійснив виплату чергового купону за облігаціями в повному обсязі 10 жовтня 2016 року.

Вартість договорів лізингу від 3-х найбільших клієнтів знизилася на кінець першого півріччя поточного року, що говорить про зниження концентрації портфеля і відповідно зменшення загального рівня кредитного ризику для VAB Лізинг.

Значне скорочення прострочених клієнтами платежів дозволило Компанії скоротити відповідні резерви. Загальний обсяг резервів, сформованих для компенсації втрат від знецінення лізингового портфеля, скоротився на 54,3%. У той же час, резерв під безнадійну заборгованість зріс на 9,9%.

Згідно даних фінансової і управлінської звітності за перше півріччя 2016 року, наданих Компанією VAB Лізинг, Агентство відзначає запас капіталу і хороший рівень прибутку.

 

Довідкова інформація

 

VAB Лізинг зареєстровано в листопаді 2005 року. VAB Лізинг надає послуги фінансового лізингу транспорту (легкових і вантажних автомобілів, автобусів), спецтехніки, а також оперативний лізинг легкових автомобілів, лізингові послуги з сервісом юридичним і фізичним особам. Статутний фонд VAB Лізинг складає 35 350 000 грн.

/* */