-->

Зв'яжіться з нами

(067) 316 7 209

Війна в Україні, тимчасова окупація деяких територій росією суттєво вплинули на купівельну спроможність українців. В пріоритеті громадян – життя, безпека, пошук житла та налагодження побуту своїх родин. В умовах введення воєнного стану, підвищення цін на товари відзначається спад попиту на більшість товарів та послуг, однак увага українців до авто не втратилася. Як змінився попит на автомобілі з 24 лютого, – досліджували в BEST Leasing. 

Внаслідок бойових дій на українській території знищено біля 500 тисяч авто, і біля 300 тисяч авто виїхали за кордон, рятуючись від війни (Інститут досліджень авторинку). Якщо на початку війни люди шукали будь-який спосіб виїхати і рівень міграції населення був високим, то наразі міграційні процеси істотно зменшилися.  

Купити бу авто в Україні стало простіше 

Згідно опитування групи “Рейтинг” (проведене з 25 до 30 березня) більше половини громадян України майже не мали заощаджень на початку війни. В умовах потреби в грошах, українці вдались до масових продажів автівок за низьку ціну. 

Продавці активно виставляють техніку на продаж, наприклад за даними Авторіа на цьому майданчику з’являється близько 5-10 тис. нових оголошень щодня.  

З початку року до 24 лютого 2022 р. на б у авто було близько 1,8 млн запитів на відомому автомайданчику OLX Авто. Найбільше відгуків на оголошення щодо продажу отримували продавці Київської, Дніпропетровської, Одеської, Львівської та Запорізької областей. У березні українці масово виїжджали на захід України: перевозили свої сім’ї і навіть бізнеси. Відтак попит на машини локально змінюється: Івано-Франківщина підіймається на п’яте місце серед регіонів.  

У Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Ужгороді можна взяти машину в лізинг, так само як і по всій Україні. На початку війни лізингові компанії призупинили фінансування, як і більшість бізнесів. Однак сьогодні оформити нове або б у авто, наприклад вантажівку, легковий автомобіль, трактор в лізинг легко, – достатньо внесення невеликого авансу і кілька днів на оформлення документів. 

З 6 квітня офіційно став діяти Закон про “нульове” розмитнення, і вже з 15 квітня розпочалося масове ввезення машин з-за кордону. У другій половині травня українці привезли з-за кордону понад 100 тис. авто з пробігом без митних платежів. Більшість склали бюджетні авто вартістю кілька тисяч доларів (дані Інституту досліджень авторинку). Перелік найпопулярніших моделей та їх ціни: 

 1. Opel Astra (1,8 тис.)  
 2. Ford Focus (1,9 тис.)  
 3. Opel Zafira (2,1 тис.)  
 4. Volkswagen Touran (2,3 тис.)  
 5. Audi A4 (2,3 тис.)  
 6. Renault Megane (2,3 тис.)  
 7. Audi A6 (2,4 тис.)  
 8. Skoda Octavia (3,5 тис.)  
 9. Volkswagen Golf (4,5 тис.)  
 10. Volkswagen Passat (5,7 тис.) 

Вживані авто, які найчастіше купували українці під “нульове” розмитнення

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Понад 13,6 тисяч б у авто і нових з-за кордону доставили в липні. Безкоштовне розмитнення на іноземних номерах діяло до 30 червня 2022 року. Імпорт вживаних авто в липні впав майже в 10 разів, якщо порівнювати з червнем. В серпні статистика буде навіть песимістичнішою, адже в липні оформлювали автомобілі ті, хто купив, але не встиг «під нульове розмитнення». Також ще доставляється морем та техніка, яка “застрягла” у європейських портах. Як тільки б у авто на ринку України буде вдосталь на “будь-який гаманець” і українцям буде з чого вибирати, імпорт авто з досвідом в серпні-вересні може суттєво знизитися. 

Зміни на ринку нових авто: покупка і продажі 

З початком воєнної агресії росії проти України продажі нових авто в 10 разів скоротилися. У березні, коли ситуація була в Україні  непередбачуваною і не було навіть уявлення про часові рамки вторгнення, було зареєстровано лише 563 нових моделей, а у квітні — 1 278. В березні громадяни не поспішали витрачати гроші на коштовні покупки, адже насамперед потрібно було евакуюватися з гарячих точок і зберегти життя. Поступово відновлюватися продажі почали на початку травня, коли продали вже біля 2,7 тисячі автомобілів, і майже 3 тисячі в червні. Обсяг продажів нових авто знизився у травні 2022 року на 69% порівняно з аналогічним періодом минулого року (статистика Інституту досліджень авторинку). У травні цього року лідером із реалізації нових транспортних засобів в Україні, як і в минулому році, був Київ. У столиці частіше створюються угоди, адже тут сконцентровані офіси багатьох компаній та бізнеси. В Києві продажі впали на 76%, – це більше, ніж у середньому по країні (повідомляє AUTO-Consulting). 

У травні 2021-го другу позицію з продажів займала Харківщина. Цього року продажі в області знизилися на 86%. Ця область знаходиться в тимчасовій окупації російськими загарбниками та щодня перебуває під обстрілами, тому в таких умовах людям не до придбання моделей з салону. Другу сходинку у травні 2022 р займає Львівська область.  

“Пасуть задніх” за обсягами продажів у травні 2022 р. регіони, які найбільше потерпають від війни. Продажі суттєво впали порівняно з травнем 2021 року: Херсонська (мінус 89%), Луганська, Миколаївська (мінус 83%), Чернігівська (мінус 73%) та Чернівецька області. Чернівецька область є винятком, адже тут реалізацію нових авто витісняв “нульовий імпорт” моделей з пробігом з-за кордону. 
 
Скільки та які нові авто купували українці в Липні 2022? 

Статистика продажів авто в Липні по брендам (од.), Укравтопром

Загалом з початку року в Україні зареєстровано 310,2 тис. легкових автомобілів. Це майже на чверть більше, ніж за такий же період торік. (Джерело – Радіотрек_Новини) 

В липні різко стрибнув курс валют, а тому більшість нових моделей істотно подорожчали. В умовах зрозумілого зниження платоспроможності українців з таким підняттям цін можемо очікувати спад попиту на нові моделі. 

Проте нестача коштів на нове авто в Україні не є невирішальною проблемою, адже купити авто в лізинг завжди можливо. Лізингова компанія BEST Leasing надає умови на покупку автомобіля з невеликими першочерговими затратами. Окрім того, лізингове авто дозволить суттєво зекономити на податках, якщо автомобіль для юр особи.  

Як бачимо, війна повністю змінила структуру авторинку в Україні. До війни найдешевшими пропозиціями з салону були російська Lada. Так як сьогодні моделі цього бренду знято з продажу, показуємо найдоступніші нові автомобілі, які можна купити недорого з салону в Україні: 

 • Renault Sandero – вартість від 371 400 грн 
 • Chevrolet Spark – вартість від 377 900 грн 
 • Renault Logan вартість від 383 700 грн 
 • JAC JS2 вартість від 391 000 грн 
 • Chevrolet Nexia вартість від 400 000 грн 
 • Chevrolet Cobalt – вартість від 405 000 грн 
 • Peugeot 301 – вартість від 449 400 грн 
 • Renault Duster – вартість від 459 300 грн 
 • Skoda Fabia – вартість від 463 830 грн 
 • Citroen C3 – вартість від 479 600 грн 

Найдоступніші нові автомобілі (при курсі НБУ 1дол. – 35 грн)

 

/* */